Spor

TAKAS YOLU KAPALI

 Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, “Özgür Çek`in gitmesine izin vermeyeceğiz” derken Erkan Zengin ve Tarık Çamdal`ın transferlerinde de takas yolunu kapattı. Eskişehirspor`da transfer piyasasının gözdesi durumuna gelen Eskişehirspor`un milli futbolcularından Tarık Çamdal ve Erkan Zengin`in dışında Özgür Çek`in de talipleri arttı. Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mesut Hoşcan, “Özgür Çek`i kadromuzda tutmak istiyoruz. Gitmesine izin vermeyiz” dedi.

Diğer taraftan da Tarık ve Erkan için de çizgileri çizdi. Bu iki futbolcu için takas yolunun kapalı olduğunu ifade etti.  

İLGİ BÜYÜK

Süper Lig takımlarının Eskişehirsporlu futbolculara ilgisi sürüyor. Transferin gözde isimleri Tarık Çamdal, Erkan Zengin ve Özgür Çek`i kadrosunda bulunduran kırmızı-siyahlı takımın başkanı Mesut Hoşcan, NTV Spor`a özel açıklamalarda bulundu.  

TAKAS YOK

Futbolcularına gelen tekliflerden memnuniyet duyduklarını vurgulayan Hoşcan, “Eskişehirspor`un menfaatlerini ön planda tutarak görüşmelerimizi sürdürüyor. Erkan Zengin`le ciddi şekilde ilgilenen takımlar var. Ancak takas yoluyla transfer tekliflerini kabul etmiyoruz. Özgür Çek`i ise bu sezon kesinlikle satmayı düşünmüyoruz” şeklinde konuştu.  

HAKLILIĞIMIZI SAVUNUYORUZ

Mahkemenin aldığı son karar doğrultusunda çalışmalara başlayan Eskişehirspor Kulübü Hukuk Kurulu, CAS`a ek belge ve bilgilerle başvuru yapacak. Bu başvuruyla Avrupa kupalarına katılmak için elimizi güçlendireceğiz. Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Avrupa Ligi 2. ön eleme turu kuralarına Bursaspor, katıldı. UEFA`nın Bursaspor`a `eğer Eskişehirspor ile Sivasspor katılmazsa siz maçları oynayacaksınız` demesi bizleri Avrupa kupalarına gitme konusunda umutlandırdı. Eskişehirspor`un haklılığını savunmaya devam edeceğiz.”  

7 TEMMUZ

Avrupa kupalarına katılma umutlarının sürdüğünü belirten Başkan Hoşcan, “7 Temmuz`da CAS`tan çıkacak haberi bekliyoruz. İyi bir mali kurul yaptık, hedefimizde olan futbolcular var. Hocamızın isteği doğrultusunda görüşmelerini sürdürdüğümüz 1 yerli 1 de yabancı forvet alarak iddialı bir kadro oluşturacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SakaryaGazetesi