Kültür Sanat

Sağlıkçılara hizmet eğitimi

112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimliği, Hizmet Kalite Standartları kapsamında çalışanlarına Psikiyatrik Acil, Psikiyatri Hastasına Yaklaşım ve İlk Müdahale, Sevk İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar  konusunda eğitimi verdi. 

Profesyonel yaklaşım Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Doktorlarından Doç. Dr. Altan Eşsizoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Ferdi Köşger tarafından verilen eğitim kapsamında; acil psikiyatrik sorunların, hasta ve yakınlarında gerilim yarattığı ve bu hastaların genellikle olaylarla etkin bir şekilde baş edemeyerek krize girme eğilimi gösterdiği, bu tür vakalarda ilk müdahale iyi bir organizasyon, etkin bir donanım ve profesyonel yaklaşım gerektirdiğinden empati eğitimine geniş yer verildi. 

Sabırlı ve sakin olma 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeline stresle etkin baş edebilme, olayları değerlendirip doğru ve hızlı karar verebilme, sabırlı ve sakin olma özelliklerine sahip olabilmeleri adına psikiyatri acil, psikiyatri hastalarına yaklaşım, sevk işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı.

Eğitime: Doktor, Sağlık Teknikeri ve Sağlık Teknisyeni olmak üzere 93 personel katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SakaryaGazetesi