Politika

Örgüt korkunç yüzünü gizleyemez hale geldi

Başbakan Erdoğan, “Örgüte karşı hukuk içinde yoğun bir mücadelenin hazırlıkları yapılıyor. Örgüt halen muhalefet partileriyle işbirliği yapsa da korkunç yüzünü gizleyemez hale geldi” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB Büyükelçileri ile yemekte bir araya geldi. Başbakan Erdoğan, buradaki konuşmasında, bu buluşmanın Türkiye ve bölgede çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir ortamda yapıldığını belirterek, çok yakından takip edilen gelişmeler hakkındaki değerlendirmelerini mümkün olduğunca özet biçimde ve öz bir şekilde AB Büyükelçileriyle paylaşmak istediğini ifade etti.Başbakan Erdoğan, yaklaşık 40 yıldır faaliyet gösteren, kendisini eğitim ve yardımlaşma cemaati olarak gösteren bir örgütün, devlet kademelerinde yer tuttuğuna dikkati çekti. 

Cumhurbaşkanı seçimi Erdoğan, Türkiye ile ilgili bir başka güncel konunun cumhurbaşkanlığı seçimleri olduğunu söyledi. 2007`de yaptıkları halk oylamasıyla Anayasayı değiştirdiklerini anlatan Erdoğan, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine imkan sağladıklarını, çünkü bunun halkın talebi olduğunu ifade etti. Mevcut cumhurbaşkanının görev süresinin Ağustos sonunda dolduğuna işaret eden Erdoğan, Türkiye`nin ilk kez halkın oylarıyla cumhurbaşkanını seçeceğini vurguladı. ‘Israrla dile getiriyoruz’Erdoğan, Mısır`ın Orta Doğu`nun geleceği açısından kilit önemde olduğuna işaret ederek, ülkenin, halkın tüm kesimlerini kapsayıcı ve işleyen bir demokrasiye sahip olmasını istediklerini belirtti. “Bu arzumuzu da birilerinin hoşuna gitmese dahi ısrarla dile getiriyoruz” diyen Başbakan Erdoğan, Mısır meselesi karşısında tamamen insani, tamamen demokratik bir tavır sergilediklerini ve bu tavrı sürdüreceklerini vurguladı.  Kurtulmuş`tan flaş Köşk açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş`tan dikkat çeken bir Köşk açıklaması geldi.A haber canlı yayınında soruları yanıtlayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili “Büyük ihtimalle adayımız Erdoğan” dedi.

AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, Cumhurbaşkanı adayını 1 Temmuz Salı günü açıklayacaklarını söyledi. Ak Parti Grup toplantısı öncesinde Meclis`te gazetecilerle sohbet eden İpek, Cumhurbaşkanı adayını 1 Temmuz Salı günü Ankara Ticaret Odası (ATO) Salonu`nda saat 11.30`da açıklayacaklarını bildirdi. Erdoğan çocukları kaçırılan ailelerle görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü tarafından kaçırılan çocukları için Diyarbakır`da oturma eylemi yapan ailelerle bir araya geldi.  AK Parti Genel Merkezinde basına kapalı gerçekleşen kabulün ilk bir saatlik bölümüne Başbakan Erdoğan, başkanlık etti. Erdoğan`ın ayrılmasının ardından Diyarbakırlı aileler AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile toplantıya devam etti.

Kabulde Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit ve AK Parti Diyarbakır milletvekilleri de hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SakaryaGazetesi