Genel

DAVULCULAR TEK TİP GİYİNECEK

Belediyeler tarafından  Ramazan ayında korsan davulcuların önüne geçmek amacıyla bir takım tedbirler aldı. Buna göre davulcular tek tip kıyafet giyecek ve kimlik kartı taşıyacak.   

Çalışma başlatıldı Ramazan aylarında geleneksel olarak vatandaşlarımızı sahura kaldırmak için maniler söyleyerek sokaklarda dolaşan Famazan davulcularının emeklerinin gözetilmesi,  korsan davulculuğu önlemek adına kimlik kartı, tek tip kıyafet uygulaması ile Ramazan ayı içerisinde görev alacak davulcuların kayıt altına alınması için Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi Başkanlıklarınca bu yıl bir çalışma başlatıldı. 

Bahşiş düzenlemesi Ramazan davulcularının Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen beyaz gömlek, cepken yelek, siyah pantolon giymeleri, davul çalma saatlerine uymaları, davul çalma ve bahşiş toplama sırasında Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen tanıtım kartlarını takmaları, davul çalma eylemini yayan olarak yapmaları, bahşiş toplama işini Ramazan ayının 10. ve 20. nünleri ile bayram günlerinde yapmaları ve bu günler dışında bahşiş toplamamaları konularında düzenleme getirildi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SakaryaGazetesi