Politika

CHP’den Baykal’a ihsanoğlu yanıtı

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, “İhsanoğlu’nu uzun süredir tanırım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş esaslarıyla bir sıkıntısı olmayan ve Laiklik konusunda sağlıklı bir görüşe sahip bir isimdir” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Meclis`te düzenlediği basın toplantısında, Irak`ta en az 95 Türk vatandaşının terör örgütü IŞİD`in elinde olduğunu, ancak, iktidarın bu vatandaşları kurtarmak yerine sürekli muhalefeti eleştirdiğini söyledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Loğoğlu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal`ın, Ekmelettin İhsanoğlu`na ilişkin eleştirilerini değerlendirdi. Laiklik görüşüne sahip İhsanoğlu`nun, sadece CHP`nin değil MHP ve diğer irili ufaklı siyasi partiler ile birçok kuruluş ve vatandaşın adayı olduğunu belirten Loğoğlu, “Ekmelettin İhsanoğlu`nu uzun süredir tanırım.

Türkiye Cumuhuriyeti Devleti`nin kuruluş esasları ile bir sıkıntısı olmayan, laiklik konusunda sağlıklı bir görüşe sahip olan, uluslararası tecrübesi bulunan bir adaydan bahsediyoruz. Gizli bir tarafı, hakkında rüşvet iddiaları yok.

Demokrasi, insan hakları ve bilimden yana olmuş bir adaydan bahsediyoruz. Eleştiriyi saygıyla karşılamak başka anlayışla karşılamak başka. Ben bu eleştirileri saygıyla karşılıyorum ancak anlayışla karşılamıyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SakaryaGazetesi