Kadın cinayetlerine toplum onay vermemeli

Toplumsal onay Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Pınar Çelik Arpacı, yaşanan kadın cinayetlerinin toplumsal olarak verilen onaydan kaynaklandığını belirtti.

Eğitimin önemi Kadın cinayetlerinin ceza indirimi ve tahrik indirimi olduğu sürece devam edeceğini söyleyen Arpacı, toplumsal eğitimin önemli olduğunu vurguladı.
Önceki gün yaşanan kadın cinayetinde, maktul Yasemin Y.`nin polisi aradığında memurlar tarafından sanık T.Y`nin uzaklaştırıldığını belirten Arpacı, bazı erkelerin polisten veya devletten korkmadığını belirtti. Yaşanan olayda daha çok yargı ve eğitim sistemindeki eksikliklerin olduğuna dikkat çeken Arpacı, " Kadın cinayetlerinde tahrik indirimi olduğu sürece bu tür olaylar devam edecektir. Kadın cinayetleri daha çok toplumsal onaydan kaynaklı. Namus cinayeti ve benzeri konular işin içine girince toplumun bakış açısı değişiyor. Kadın her zaman ikinci kişi olarak görülüyor. Bunun da sebebi toplumsal eğitimden kaynaklıdır. Kadın cinayetlerine toplum onay vermemeli" dedi.

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com