MAHKEME KARARI KORUMAYA YETMEDi

Aile Mahkemesi tarafından "tehdit ve hakaret" ettiği için evden 6 ay uzaklaştırma cezası alan 54 yaşındaki T.Y., aynı yaştaki eşi Yasemin Y.`yi sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü.

Tartışma yaşandı Olay, önceki gün öğle saatlerinde Kırmızıtoprak Mahallesi Nilay Sokak`ta bulunan bir kadın kuaförünün önünde meydana geldi. Aralarında boşanma davası bulunan T.Y. eşi Yasemin Y.`yi telefonla arayarak, görüşmek istedi. Koca, alkollü olduğu için kadın görüşmek istemedi. Bunun üzerine, uzaklaştırma cezası olan koca eşinin bulunduğu sokağa giderek Yasemin Y. ile tartışmaya başladı.

8 saat sonra Kısa sürede tartışmanın büyümesi üzerine, T.Y., yanında bulunan bıçakla kadına saldırmaya başladı. Can havliyle kuaför içine kaçan Yasemin Y.`yi, eşi T.Y. bıçakla göğsünden, bacağından ve kolundan yaraladı. Koca, suç aletiyle birlikte kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan kadın, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`nde yaşam mücadelesini 8 saat sonra kaybetti.
Sokak ortasında
Hakkında boşanma davası bulunan ve 2. Aile Mahkemesi tarafından 6 ay evden uzaklaştırma cezası aldığı belirtilen T.Y., (54) eşi Yasemin Y.`yi (54) sokak ortasında bıçakladı. Ağır yaralanan Yasemin Y. kaldırıldığı Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`nde 8 saat süren yaşam mücadelesini kaybetti.
Alkollü olduğu iddia edildi
Olay, Kırmızıtoprak Mahallesi Nilay Sokak`ta bulunan bir kadın kuaförünün önünde meydana geldi. İddialara göre, aralarında boşanma davası bulunan ve Eskişehir 2. Aile Mahkemesi tarafından `tehdit ve aşağılama` yapmaması için 6 ay uzaklaştırma cezası alan T.Y. eşi Yasemin Y.`yi telefonla arayarak, "12 yıllık eşimsin uzaklaştırmam var. 6 aydır çocuğumu göremiyorum. Allah rızası için 5 dakika da olsa çocuğumu bana göster " dedi. Komşularının ifadelerine göre, koca alkollü olduğu için Yasemin Y., çocuğunu görüştürmek istemedi. Bunun üzerine uzaklaştırma cezası alan koca eşinin bulunduğu sokağa giderek eşiyle tartıştı.
Kapıyı açarak girdi
Ancak kısa bir süre sonra tartışma büyüdü ve T.Y. eşine iddalara göre hakaretler ederek elindeki bıçakla saldırdı. Can havliyle kuaföre kaçan Yasemin Y.,"Seninle konuşacak bir şeyim yok. Sen evime girdin, evime zarar verdin, alkol kullanıyorsun git buradan." diye karşılık verdi. Yüklenerek kapıyı açan T.Y., üzerinde taşıdığı bıçakla Yasemin Y.`yi göğsünden, bacağından ve kolundan yaraladı.
Hayatını kaybetti
İhbar üzerine olay yerine gelen polisler T.Y.`yi olayda kullandığı bıçakla birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Daha sonra gelen 112 sağlık ekipleri yaralı Yasemin Y.`yi ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi`ne kaldırdı. Hastanede tedaviye alınan Yasemin Y., doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com