ÜCRETSİZ UÇUŞ KEYFİ

 İnönü ilçesinde faaliyet gösteren THK Türkkuşu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi`nde, üzerinde hiçbir güç kaynağı olmadan uçabilen sabit kanatlı hava taşıtı olan planör ile her yıl ücretsiz verilen kurslara katılan yüzlerce kişi, uçmanın zevkine varıyor.

 
RAPOR GEREKİYOR
Planör Uçuş Eğitim Okulu Müdürü Ersel Özkan, yaptığı açıklamada, eğitimlerin THK şubeleri tarafından planlanan öğrencilere ücretsiz olarak verildiğini belirterek, 16 yaşından gün almış, tam teşekküllü bir hastaneden "uçuş ve atlayışa elverişlidir" raporuna sahip herkesin kursa katılabileceğini kaydetti.
UYGULAMALI EĞİTİM
Kursların 16 metre kanat açıklığı ve 8 metre gövde uzunluğuna sahip 7 eğitim planörüyle verildiğini ifade eden Özkan, "Şu anda 56 öğrencimiz var. Kamptaki öğrencilerin tüm masraflarını karşılıyoruz. 3 haftalık programda 2 saat 20 dakikayı kapsayan 7 sortiyle temel pilotaj eğitimi veriyoruz. Bir hava aracında bulunan kumandaların kontrolüyle, basit tesirler, kumandaların devam tesirleri, düz uçuş ve dönüşleri uygulamalı olarak gösteriyoruz. Antrenman yapma fırsatı veriyoruz. Eğitimi tamamlayanlar planör uçuş eğitim belgesi alıyor" dedi. 
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com